Zasada działania dźwigu wieżowego

Dźwigi żurawie dostarczają materiały na duże wysokości, są potrzebne wszędzie tam gdzie powstają wysokie budynki.

Mniejsze żurawie wieżowe to zwykle żurawie z dolnym mechanizmem obrotowym, co oznacza, że mechanizm obrotowy z pierścieniem obrotowym znajduje się na podwoziu tuż nad ziemią. W przypadku maszyn z górnym obrotem mechanizm obrotowy znajduje się pod wysięgnikiem, to zwykle wysokie żurawi. Żurawie stacjonarne stoją na rozkładanych szeroko wspornikach lub posiadają betonowe podłoże. Można także spotkać żurawie które mogą poruszać się na torach, dzięki temu ciężarówki z materiałami, nie muszą podjeżdżać pod sam dźwig. Sprawdza się to bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie samochody nie mają dobrego dojazdu.

Dźwig może wyjąć materiały bezpośrednio z ciążówki i podać je w miejsce w którym mają być one zamontowane. To bardzo wygodne, i oszczędza sporo czasu. Montaż dźwigów jest dość prosty dokładane są kolejne przęsła na których opiera się konstrukcja wieży obrotowej.

W zależności od potrzeb możemy dołożyć wiele przęseł aby uzyskać oczekiwaną wysokość dźwigu. Czasem bardziej opłaca się wynajmować duże urządzenia, takie jak dźwigi, niż kupować zwłaszcza jeżeli rzadko wykujemy prace na dużych wysokościach. Wypożyczenie, dzierżawa lub leasing oferuje wiele opcji oszczędzania, dzięki wypożyczeniu płacimy tylko za korzystanie. Odpadają wszystkie koszty związane z eksploatacją dźwigu serwisowaniem czy naprawami. To także koszty związane z ubezpieczeniem, czy też zatrudnieniem i przeszkoleniem operatora dźwigu. Firma od które wynajmujmy dźwig przywozi go na miejsce i składa, warto wiedzieć iż wymaga to pewnej wiedzy, sprzętu oraz dodatkowych pracowników. Dlatego wiele firm woli wynajmować dźwig Zakopane jest jednym z miast w którym możemy wynająć dźwig, jeżeli będziemy go potrzebowali. Z pewnością wynajem pozwoli znacznie obniżyć koszty w przedsiębiorstwie, jest to bardzo wygodna opcja. Dodatkowo oszczędzamy także miejsce na naszym placu maszynowym.