Walka z chwastami jednoliściennymi w ziemniaku

Jeśli mamy ziemniaki na polu to mamy na pewno chusty? Jeśli ich jeszcze nie ma to jest to tylko kwestią czasu.

Chwasty lubią rosnąć tam gdzie są ziemniaki, ponieważ specyfika sadzenia ziemniaków pozwala im na łatwy rozwój. To, dlatego trzeba będzie zastosować coś, co nam pomoże w walce. Dobrze dobrany środek chemiczny daje najlepsze efekty. Przykładem będzie tutka środek Rimmel 25 SG. Jest to środek na chwasty dostępny formie granulaty, który należy rozpuścić w wodzie. Stosuje się do dolistnie i działa bardzo dobrze na walkę z chwastami jednoliściennymi i dwuliściennymi.

Stosuje się go do ziemniaka oraz do kukurydzy. Do zastosowania tego środka chemicznego konieczne będzie posiadania opryskiwacza polowego. Jest to herbicyd polecany przez osoby, które mają bardzo duże doświadczenie. Stosując go można pozbyć się chwastów, ale nie uszkadzać przy okazji samych ziemniaków, a na tym nam właśnie zależy.

Można atakować tym środkiem takie chwasty jak chaber bławatek czy chwastnica jednostronna.

Jeśli zaatakowała nasze ziemniaki gwiazdnica pospolita to też sobie ten środek poradzi. Komosa biała czy fiołek polny też nie mają szans. Jest to środek, który ma działanie systemiczne. Pobieramy jest przez liście i szybko dostaje się do rośliny hamując jest zrost. Wystarczy od 7 do 21 dni żeby można było zobaczyć pozytywne efekty działania tego środka chemicznego. Idealnie nadaje się do zwalczania chwastów jednorocznych, które znajdują się w gazie 2-3 liści. Perz właściwy, którzy atakuje często ziemniaka można likwidować w monecie pojawienia się 5-7 liści. Jeśli pojawiają się chwasty jednoliścienne w ziemniaku to działamy od razu. Stosujemy właśnie ten środek wedle zaleceń producenta. Mieszkamy go w takiej proporcji, jaka jest zalecana w odpowiedniej ilości wody. Wtedy wiemy, że wszystko będzie działać jak należy i że chwasty nie mają żadnych szans. Mając taki herbicyd wiemy, że żadne chwasty nie zniszczą naszych upraw ziemniaka i że z walką poradzimy sobie w najbardziej profesjonalni sposób.