Nurkowanie wśród egipskich raf

Oprócz spędzania wakacji w kurortach hotelowych, Egipt oferuje też znakomite miejsca do uprawiania nurkowania na wybrzeżu Morza Czerwonego. Pobłogosławione ciepłą, czystą wodą i obfitym życiem morskim, nic dziwnego, że egipskie Morze Czerwone od dawna uważane jest za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Szarm el-Szejk, Hurghada i Marsa Alam to trzy najbardziej kultowe miejsca do nurkowania w regionie – od zatłoczonej historycznymi wrakami północy po spektakularne rafy koralowe i miliony ryb o wspaniałych kolorach na południu.

Egipt znany jest ze swojej starożytnej historii – faraonów i piramid, ale jest także mekką dla płetwonurków. Mnóstwo wraków, kolorowych koralowców i dużych ryb, do których można dotrzeć tylko za pomocą platform nurkowych, które mogą zapewnić najwyższy dreszczyk emocji i najlepsze wrażenia. Miejsca do nurkowania na Morzu Czerwonym oferują szeroką gamę tras, które zabiorą Cię do najlepszych miejsc do nurkowania, jakie Egipt ma do zaoferowania. Wyjazd do Sharm el Sheikh lub Hurghady oznacza, że możesz zanurzyć się w historii we wrakach SS Thistlegorm i Abu Nuhas w połączeniu z oszałamiającymi rafami w rezerwacie morskim Ras Mohammed i Cieśninach Tiran. Z Hurghady lub Port Ghalib statki na Morzu Czerwonym docierają na Wyspy Braci, oferując niesamowite wycieczki nurkowe, najbardziej znane z obecności mnóstwa rekinów, koralowców w jaskrawych kolorach i wielu gatunków zwierząt morskich, zapewnia możliwość zobaczenia mant, białych rekinów i wspaniałego miasta Anemone.

Niektóre łodzie nurkowe zatrzymują się także w Marsa Alam, gdzie można zobaczyć diuny.

Najlepsze egipskie statki umożliwiają nurkowanie w tych wspaniałych miejscach przez cały rok, chociaż oferowane trasy mogą się różnić w zależności od pory roku. Łodzie zwykle wypływają z portów bardzo wcześnie rano, dzięki czemu goście mogą od razu cieszyć się pierwszym „nurkowaniem kontrolnym” ze swoimi przewodnikami nurkowymi na płytkim, wolnym oceanie. Morze Czerwone słynie z niesamowitej widoczności pod wodą i bujnej przyrody. Nikt nie będzie rozczarowany żadnym miejscem do nurkowania w Egipcie. Nurkowanie kontrolne pozwoli przewodnikowi nurkowania ocenić poziom doświadczenia i komfortu grupy i indywidualnych nurków. Informacje te pomogą kapitanowi i załodze w wyborze najlepszych miejsc do nurkowania odpowiednich dla gości i aktualnych warunków pogodowych. Wszystkie rodzaje nurkowania, a zwłaszcza niektóre nurkowania wrakowe, zależą od doświadczenia nurków. Z pewnością nurkowanie w Egipcie będzie świetnym przeżyciem, ponadto wyjazd do Egiptu nie jest obecnie dużym wydatkiem.